Sucho

Vítejte u nové rubriky jménem čtenářský deník. Chci tady představit zajímavé knížky co jsem četl. Počínaje knížkou s názvem Sucho.


autorpočet straner forma/ich forma
Neal Shusterman & Jarrod Shusterman384ich forma, pohledy se střídají

Arizona a Nevada zavřely přehrady, do Kalifornie řeka Colorado nedoteče a všichni teď chtějí jediné – vodu. Alyssini rodiče odešli na pláž pro pitnou vodu z nových strojů, ale dlouho se nevraceli a proto se společně s bratrem Garrettem a sousedem Keltnem vydávají na dobordružnou výpravu do bunkru Keltnových rodičů – pro poslední kapku vody.

Kniha se mi opravdu moc líbila. Nesuď knihu podle obalu v tomto případě opravdu neplatí. Skvělost této knihy jsem vycítil ještě předtím než jsem ji vůbec otevřel. Jediné co mě trochu zklamalo byl konec. Byl takový uříznutý a odfláknutý. Zároveň se mi, ale líbilo spousta výstižných přirovnání přirovnání a metafor. Knížka je trochu docela hodně drastická a morbidní, což k tomuto tématu stoprocentně patří.


Ještě malá poznámka co je to ich forma a er forma. V ich formě je příběh když je psán v první osobě, například „Dnes ráno jsem vstal a nasnídal se.“ V er formě je příběh pokud je psán ve třetí osobě, například „Vojta ráno vstal a nasnídal se.“ Velice zřídka jako opravdu zřídka se používá i du forma, například „Ráno jsi vstal a nasnídal se„. Jediné realné využití du formy je asi jen v gamebocích.

1 myšlenka k “Sucho

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.